Menu

Niedokończona codzienność

Nie jestem książką. Nie żywię się słowami

Na nowo.

troolove

Na nowo. Na nowo odkrywamy wszystko z każdym dniem. Nic w sumie nie jest takie same, to tylko wizje naszych głów. Tak jak w słowach poezji...

"Żaden dzień się nie powtórzy, 
nie ma dwóch podobnych nocy, 
dwóch tych samych pocałunków, 
dwóch jednakich spojrzeń w oczy."

Nikt nie całuje tak samo, każdy pocałunek inny. Na nowo uczymy się ruchów ust by nieostrożnie w przypływie nieodpowiednich czynów zatracić ich schemat. Ale nie mówmy o rzeczach złych, Na nowo codziennie odkrywamy czynności dla nas tak oczywiste, że zapominamy o nich w codzienności.

Uczymy się kogoś. Na nowo codziennie. Znając się latami i przy pierwszym spojrzeniu w oczy.

Nikt nie patrzy tak samo. Na nowo odkrywamy różnorodność barw oczu. Uczymy się mowy spojrzeń. Uczymy się by czytać siebie wzajemnie spoglądając tylko i wyłącznie w swoje odbicia. Wszystko bez słów

Uczymy się kogoś. Na nowo codziennie. Rozmawiając całe życie i przy pierwszym brzmieniu słów.

Nikt nie mówi tak samo. Choć słowa określone, nazwane, choć każdy ich używa. Każde słowo brzmi inaczej przez barwę, przez tonację, przez emocje ukryte między każdym dźwiękiem. Uczysz się słuchać na nowo słów, które ty Sam używasz. Uczymy się mówić i słuchać na nowo.  

Uczymy się kogoś. Na nowo codziennie. Kochając całe życie i pierwszy raz.

Nikt nie kocha tak samo. Choć miłość jest jednym uczuciem. Trwającym nawet, gdy umysł oszukuje wygaśniętą iskrą. Rozpala się w sekundę i może trwać wiecznie. Nikt nie okazuje miłości tak samo. Choć robisz to co osoby tuż obok Ciebie to wszystko jest inne, nowe. Uczysz się na nowo czuć uczucie kochania. Aby kochać. 

Uczymy się kogoś. Na nowo codziennie. Uczę się Ciebie. Naucz się Mnie a osiągniemy wszystko czego chcemy. Nikt nie jest taki sam. Każdy dzień jest nowy. Każda chwila jest nowa w twoim życiu. Każdy pocałunek, słowo, miłość. Nowe rzeczy cieszą bardziej.

© Niedokończona codzienność
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci