Menu

Niedokończona codzienność

Nie jestem książką. Nie żywię się słowami

Brak smaku życia.

troolove

Papierosy tracą swój magiczny smak, Kłęby dymu pusto wypełniają płuca nie dając ukojenia. Palę już tylko z przyzwyczajenia, czuje przy tym wstręt do nich, w sumie w obecnym stanie nie muszę już ich palić. Nie czuję nawet głodu nikotynowego. Jedzenie, nie ma smaku, spożywam posiłki tylko po ty by nie omdleć, są takie jak zawsze. Raz bogate raz biedne niczym ostatni posiłek bezdomnego. Woda, mimo tego, że sama z siebie nie ma smaku, dziś nie ma go jeszcze bardziej. Obecnie wszystko traci powoli swój smak. Tracę smak życia. Nie wiem nawet kiedy to wszystko się stało, to było tak nagłe jak każde zdarzenie ostatniego czasu. Wszystko przychodziło naglę z mocą powolnej śmierci. Tak silnej i jednocześnie powolnej, że wciąż nie odczuwam jej skutków. Wciąż żyje jakby nic się nie stało. Zupełnie jakbym była nieświadoma, tego co się wokół mnie dzieje. Mam wrażenie, że straciłam najważniejszą osobę ostatnich dni a jednak nie uroniłam nawet jednej łzy. Nie płakałam w nocy wracając samotnie do domu, nie płakałam wśród samotnych czterech ścian, nie płaczę pisząc to wszystko właśnie teraz mimo tego, że sama doskonale wiem o kogo chodzi i powinnam teraz zalewać się łzami. Czemu tak jest? Co się takiego stało? Co za magiczna moc wyssała ze mnie wszelakie uczucia, wyssała ze mnie smak życia. Czuję się jak bohater, który w przypływie zbieżności przypadków stał się antagonistą. Stał się zimny, nieczuły. Mimo tego wciąż żyje wiedząc jaki będzie jego los. Jestem bohaterem swojej własnej książki, jestem już powoli antagonistą. Czy jest jeszcze szansa ratunku? Czy smak życia powróci? Czy wróci wszystko co straciłam. Czy wróci... Idę znów oszukać ciało, że potrzebuje nikotyny. To zawsze zabiera chwilę z życia. Życia bez smaku. 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • krzysztof213

  Życzę ci aby wrócił smak życia .
  Wiem jak to jest nie mieć smaku na życie .Wiem jak to wygląda .
  Po prostu nie ma prostych rad .Nic nie poradzę
  A mówić jakoś będzie nie mam zamiaru .
  Może po prostu. www.youtube.com/watch?v=v4_M5PcJQmU

 • troolove

  Wątpię aby mój smak życia powrócił ale dziękuje za mile słowa. One zawsze wspierają. Cóż mój Nieznajomy niespodziewanie się pojawił i niespodziewanie znikł z mojego życia zabierając więcej niż myśli obecnie.

 • krzysztof213

  Ja też nie mam zawsze skrzydeł nie zawsze latam wysoko.
  Wiem jak to jest.
  Aby było miło
  www.youtube.com/watch?v=IsxPVmC0H2I
  Wiem co do depresja i wkurzenie delikatnie pisząc .

 • troolove

  Nie nazwałabym tego depresją i wkurzeniem. Raczej dosadne zrozumienie swoich błędów po fakcie. Niestety pozostaje w procesie nieodwracalnym.

© Niedokończona codzienność
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci